ANTIK LEO > OBRAZY Z BRAZÍLIE > SARRO v Košiciach v Múzeu Vojtecha Löfflera

SARRO v Košiciach v Múzeu Vojtecha Löfflera


Výstava obrazov

v Košiciach v Múzea Vojtecha Löfflera.
31.05.2012 až 01.07.2012

Vystavené boli diela z muzeálnej kolekcie „Sila, Čaro a Farby Brazílie“ ako aj staršie a novšie diela s tematikou života obyčajných ľudí v Brazílii.

Veľmi zaujímavou súčasťou výstavy bolo aj niekoľko unikátnych diel z kolekcie obrazov pre nevidiacich, ktoré boli v rámci vernisáže predstavené aj hosťom z Levoče: frekventantom Rehabilitačného strediska pre zrakovo postihnutých, žiakom Spojenej internátnej školy a návštevníkom Slovenskej knižnice pre nevidiacich.


Reportáž z vernisáže, ktorú odvysielala televízia TV REGION v rámci správ si môžete pozrieť tu.

TV NAŠA priniesla správu z príprav výstavy.


SARRO porozprával o sebe v rámci Víkendových rozhovorov televízie TV Region


Pred dvoma rokmi som na vernisáži výstavy v Bratislave skonštatovala, že svet je čoraz menší, lebo obrovská ďaleká Brazília sa vďaka obrazom maliara SARRO dostala o kus bližšie k malému Slovensku. Dnes môžem skonštatovať, že svet sa pre nás opäť zmenšil o kúsok. Pôsobivé farby života ľudí z druhého konca sveta, s vážnym, melancholicky zasneným, niekedy až smutným výrazom v tvári a fascinujúcim pohľadom, nás podnecujú zamyslieť sa aj na tomto konci sveta nad vrtkavými a nepredvídateľnými cestami osudu každého človeka tejto Zemegule.

Vnímajme a vychutnajme teda spoločne atmosféru a silné ľudské vyžarovanie týchto obrazov - všetkými zmyslami.